سرمایه گذاری در ساخت کارخانه های تولید تجهیزات پزشکی

حمید درخشانی

آقای دکتر حمید درخشانی کیست ؟

آقای دکتر"حمید درخشانی" جراح جمجمه ،فک ،صورت و یک صنعتگر و مدیر نمونه است او پزشکی است که در دانشگاه تهران تحصیلات خود را آغاز نمود و در بیمارستان پاریس و بیمارستان نیویورک به تخصص رسید .وی در سال 1359 در پی جنگ ایران و عراق به کشور بازگشت تا برای کشورش مفید باشد .

دکتر"درخشانی" کارحرفه ای خود را در بیمارستان سوانح سوختگی تهران شروع کرد وی با پشتکار و تلاشاوان و خستگی ناپذیر توانست به مراکز مختلف جراحی پلاستیک و ترمیمی در اهواز ،کرمان ،شیراز و اصفهان جانی دوباره بدهد .دکتر"درخشانی" در پی همت والا و توان ویژه ای که داشت ،بزودی وارد صنعت شد و توانست دو شرکت "قارچ ملارد" و "تولید تجهیزات پزشکی سوپا" را بنا نهاد .

وی با توجه به کار سخت در این دو شرکت همچنان به کار "جراحی پلاستیک " ادامه داد.

آری او خودکفایی کشور را بصورت عملی و بدون شعار پیشه خود قرار داده بود .

همیشه در وجود وی ،تلاش و حرکت موج میزند هرچند که مشکلات و کوتاه نظری های افرادی در جامعه او را تهدید می کرد ولی با توان مضاعف برای کشور گام برمی داشت .

 

فشارهای مختلف همیشه اورا احاطه می کرد اما هیچ وقت او از تلاش برای کشورش شانه خالی نکرد.
شاید ساختن یک تندیس و یا تقدیر از او کمترین کاری باشد که مسئولین می توانند در برابر مردی که قامتش برای کشورش برافراشته شده است انجام دهند .کسی که توانسته بیش از ششصد محصول تجهیزات پزشکی را در کشور تولید کند و پایه گزار واقعی تولید تجهیزات پزشکی برای کشورش باشد.
امروز او همچنان بی صدا و بی ادعا برای کشورش تلاش می کند و قدمهای محکمی برای اشتغال جوانان کشور برمی دارد .

نوشته از :دکتر" محمد جعفر حسینی شیرازی "